Paweł Lubiński gościem „Rektorskiej Kawy z Absolwentem”
Paweł Lubiński tytuł magistra kierunku Informatyka II stopnia na specjalności Inżynieria Produkcji Oprogramowania obronił we WSIiZ w listopadzie 2023 roku. Wcześniej obronił tytuł inżyniera Sieciowych Systemów Informatycznych na PWSZ w Krośnie, a po studiach we WSIiZ zrealizował także studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku Sieci komputerowe.
Paweł Lubiński swoją przygodę w IT zaczął jak Specjalista ds. informatyki w firmie Gran-Pik Liwocz, następnie pracował między innymi w DataWorkshop Foundation, Digital Robots Sp. z o.o., MECH Sp. z o.o.. Obecnie zajmuje się consultingiem z zakresu AI na Uniwersytecie Rzeszowskim, jest Researcherem AI i naukowcem Lead Data w Sagitum S.A., a także zajmuje stanowisko Head of Data Science w firmie GC ENERGY.
Absolwent WSIiZ bardzo mocno interesuje się sztuczną inteligencją AI, dlatego organizuje częste spotkania w imieniu grupy Polish ML Community (grupa łącząca sympatyków oraz praktyków AI, gdzie dzielą się wiedzą z zakresu uczenia maszynowego, inspirują i dopingują), których tematem przewodnim jest IT i sztuczna inteligencja AI. Podczas ostatnich IT Career Day we WSIiZ Paweł Lubiński prowadził prelekcje dla studentów Informatyki pt. “Praktyczne porady dla studentów aplikujących do świata nowoczesnych technologii branży IT” jako prelegent firmy Sagitum.
Paweł Lubiński na stanowisku Head of Data Science w firmie GC ENERGY sp. z o.o. jest odpowiedzialny za identyfikację i ocenę nowych strategii w obszarze Przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej ze szczególnym uwzględnieniem potencjału AI, IoT oraz robotyki. W swojej pracy wykorzystuję analizę danych oraz algorytmy uczenia maszynowego w celu uzyskania spostrzeżeń z danych przemysłowych, optymalizacji wydajności operacyjnej i umożliwienia konserwacji predykcyjnej – mówi Absolwent WSIiZ.
Perspektywy dla branży, w której działam – przemysłu petrochemicznego i energetyki, automotive oraz IT, jak również dla mojego stanowiska jako Head of Data Science, wydają się być bardzo obiecujące. Zapotrzebowanie na automatyzację, robotykę i zintegrowane systemy zarządzania w przemyśle stale rośnie. Dostarczanie kompetencji i doświadczenia z zakresu uczenia maszynowego staje się kluczowe dla firm dążących do efektywniejszego wykorzystania danych i technologii. Rozwój sztucznej inteligencji (AI), Internetu Rzeczy (IoT) i analityki Big Data oferuje nowe możliwości automatyzacji procesów, zwiększenia efektywności energetycznej i wprowadzenia konserwacji predykcyjnej. Co ważne, nieustannie powstają nowe narzędzia oraz metody z uczenia maszynowego co daje możliwości ciągłego zwiększania swoich kompetencji oraz powoduje, że praca staje się pasją. Dla ludzi głodnych wiedzy, to coś więcej niż tylko 8h pracy na etacie – zaznacza Paweł Lubiński.
Zdaniem gościa „Rektorskiej kawy z Absolwentem” do jego kariery zawodowej mocno przyczyniły się studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Już w czasie nauki brał udział w badaniach nad algorytmami kognitywnej automatyzacji procesów biznesowych. W trakcie trzech semestrów studiów magisterskich odbyliśmy wiele ciekawych akademickich dyskusji i sporów. Możliwość dyskusji z programistami seniorami tworzącymi duże systemy IT jest dla studenta świetną okazją do zdobycia wiedzy. Tym samym zweryfikowałem tu swoją wiedzę deweloperską oraz uzupełniłem o najnowsze i najlepsze przypadki użycia – wspomina Paweł Lubiński.
Z niektórymi prowadzącymi utrzymuję kontakt nawet teraz po obronie tytułu magistra. Praktyczne przekazywanie wiedzy i realizowanie realnych projektów w trakcie studiów wiele mi przypomniało, dodatkowo uzupełniłem swoją wiedzę o najnowsze trendy z zakresu szeroko rozumianej inżynierii oprogramowania. Z tego też powodu zachęcam do bycia aktywnym i dociekliwym studentem. Wykorzystanie okresu studiów w sposób, jaki opisuję, zawsze przynosi korzyści, podnosi nasze kompetencje oraz poszerza horyzonty – podsumowuje Paweł Lubiński.
Rektorska Kawa z Absolwentem z udziałem Pawła Lubińskiego odbyła się 21 marca 2024 r. Celem comiesięcznych spotkań absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi jest podtrzymywanie więzi, współpraca w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.
Co słychać
w Klubie Absolwenta?
2024-04-10 13:31
Anita Gac gościem „Rektorskiej kawy z Absolwentem”
Gościem kwietniowego spotkania z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” była Anita Gac, absolwentka kierunku Filologia angielska o specjalności tłumaczeniowej. Comiesięczne spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.
2024-02-23 13:10
Yujun Sun gościem „Rektorskiej kawy z Absolwentem”
Kolejne spotkanie z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” odbyło się z Yujun Sun, absolwentem pochodzącym z Chin. Gość spotkania ukończył studia na specjalności General Aviation Management w 2020 roku. Celem comiesięcznych spotkań absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi jest podtrzymywanie więzi, współpraca w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.
2024-01-24 14:00
Łukasz Lasek gościem „Rektorskiej kawy z Absolwentem”
Styczniowe spotkanie z cyklu pt. „Rektorska kawa z Absolwentem” odbyło się z Łukaszem Laskiem, absolwentem kierunku Ekonomia. Gość spotkania od trzeciego roku studiów zajmuje się logistyką, transportem oraz spedycją. Spotkania absolwentów WSIiZ z Władzami Rektorskimi mają na celu podtrzymywanie więzi, współpracę w wielu wspólnych obszarach, tj. loże biznesu, warsztaty dla studentów, praktyki studenckie, projekty oraz współprace biznesowe, a także rozwijanie działalności Klubu Absolwenta.
Klub Absolwenta
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania
w Rzeszowie
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów,
pokój 45, tel. 17 866 13 18, 17 866 11 55
fax: +48 17 866 12 32